Pościel

Charakterystyka pościeli sztucznej i naturalnej

Wybór pościeli może stanowić nie lada problem. Istnieje wiele gatunków, rodzajów i typów pościeli do mieszkania. Jaka będzie dla nas najlepsza? Przede wszystkim weźmy pod uwagę kilka istotnych czynników.

Kilka słów na temat pościeli sztucznej

Ogólny podział tkanin pościelowych wyróżnia pościele syntetyczne zwykłe i ekskluzywne. Pościel może występować w różnych postaciach, dlatego dobrze jest mieć świadomość różnic i potrafić rozpoznać pościele wykonane z materiałów syntetycznych oraz tych naturalnych. Jakie to różnice?

Szyje się je ze sztucznych materiałów na przykład z poliestru. Mogą mieć domieszki zarówno bawełny jak i lnu. Jest to produkt łatwy w prasowaniu, nie gnie się, a także szybko schnie. Warto w tej grupie wymienić mikrofibrę, mikrofazę oraz fizelinę. Niestety nie każdy dobrze reaguje na sztuczne włókna. Zdarzają się przypadku uczulenia i podrażnień.

Pościel naturalna

Sklep z pościelą oferuje również możliwość wybrania towaru wykonanego z bawełny.

Komplety pościeli naturalnej należą do bardzo lubianych przez konsumentów. Można tutaj wymieć chociażby satynę, pościel z kory, flanelową, atłasową oraz tencel. Pościele naturalne można szyć nie tylko z bawełny, ale również z jedwabiu, lnu, czy bambusa.

Poprawiają one komfort wypoczynku. Zapobiegają wysypką i podrażnieniom skóry. Pościel bawełniana jest na przykład miękka i ciepła- posiada doskonałe właściwości termiczne. Pościel jedwabna natomiast charakteryzuje się połyskiem. Jest śliska, gładka i wiotka. Uznaje się ją  za produkt ekskluzywny.