Do łazienki

Dlaczego warto postawić na brodzik w kształcie kwadratu?

Jak urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę? Jednym z elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę jest kabina prysznicowa. Ta powinna estetyką wpisywać się w styl pomieszczenia, musi też dysponować odpowiednio dużą przestrzenią, by kąpiel była komfortowa. Kiedy najlepszym wyborem będzie brodzik kwadratowy?

Brodziki kwadratowe – popularne i praktyczne rozwiązanie

Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań do łazienek są prysznice w kształcie kwadratu. Pasują zarówno do niewielkich, jak i do przestronnych pomieszczeń. Świetnie prezentują się w stylu klasycznym i nowoczesnym. Kwadratowe brodziki są dostępne w różnych wymiarach i kolorach. Optymalne miejsce do kąpieli zapewnią już brodzik kwadratowy 80×80, choć dysponując miejscem warto wybrać ten większy: brodzik prysznicowy 90×90. Tego typu prysznic nie zabierze wiele przestrzeni, a zapewni komfortowe warunki. Będzie można się w nim swobodnie obrócić czy poruszać.

Jaki brodzik w kształcie kwadratu kupić?

Brodziki o kształcie kwadratu oferuje właściwie każdy sklep z wyposażeniem do łazienek. To popularne, a więc i dostępne rozwiązanie. Brodzik można kupić w sklepie stacjonarnym albo zamówić w sklepie internetowym. Ważne, aby wybrać model, który będzie pasował do konkretnej łazienki, a dodatkowo będzie praktyczny i estetyczny.
Jedni postawią na płaski brodzik idealny do prysznica typu walk in, inni szukali będą takiego z podwyższonym brzegiem, który świetnie sprawdzi się też jako wanienka do kąpieli małego dziecka. Brodziki kwadratowe 80×80 czy brodziki prysznicowe 90×90 mają też różną kolorystykę, wykończenie czy rodzaj odpływu. Warto wybierać taki, który będzie stylem pasował do łazienki, a dodatkowo będzie łatwy w utrzymaniu. Plusem będzie mała ilość zagłębień gromadzących brud czy powłoka zapobiegająca tworzeniu się kamienia.

Źródło: Armatura REA