Dla dzieci, Pościel

Idealna pościel dla dziecka w wieku szkolnym

W jaki sposób wybrać pościel dla dziecka w wieku szkolnym. Jaki wzór, materiał oraz rozmiar będą najlepsze? O tym powie niniejszy artykuł.

Dla dziecka od 5 do 10 lat zdecydowanie najlepsza jest kołdra o wymiarach 140×200,  do której pasuje, co oczywiste, wyjątkowa pościel dziecięca 140×200. Najlepsza jest pościel bawełniana i tą też praktycznie najczęściej znajdziemy w sklepach. Jest ona higroskopijna, oddychająca, lecz jednocześnie dobrze trzyma ciepło.

Warto jednak zauważyć, że czasami znajdziemy także różne odmiany bawełnianej pościeli dziecięcej 140×200. Najczęstszą z nich będzie pościel flanelowa. Charakteryzuje się ona grubszym materiałem i niebywałą miękkością, jednak niestety szybko się niszczy. Z kolei pościel z kory jest tańsza i bardzo wytrzymała, ale nieco szorstka, co nie każdy lubi.

Jaki zaś wzór będzie najlepszy dla dzieci? Oczywiście przede wszystkim wiele dzieci chciałoby mieć swoją ulubioną postać z kreskówki na pościeli. Chłopcy natomiast na pewno nie pogardzą pościelą z wizerunkiem piłkarza czy z super bohaterem. Dla dziewczynek zaś mogą okazać się atrakcyjne pościele z niektórymi postaciami z seriali młodzieżowych albo różne ciekawe wzory, jak np. kwiaty.

Na koniec warto jednak dodać, ze to nie my śpimy pod tą pościelą, tylko nasza pociecha. Sen jest natomiast bardzo ważny i zajmuje dużą część doby. Warto zatem, aby dziecko samo wybrało sobie pościel dziecięcą 140×200, w której przyjemnie będzie mu się zasypiać i budzić.