Do łazienki

Jak dopasować zestaw baterii łazienkowych do zapotrzebowania?

Odpowiedni dobór wszystkich elementów armatury łazienkowej będzie miał ogromny wpływ na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Poszukując baterii łazienkowych, warto decydować się na zestawy elementów do umywalek i wanien lub kabin prysznicowych. Dzięki temu, zadbanie o spójność aranżacyjną nie będzie stanowiło wyzwania. Na co zwrócić uwagę, aby wybrane baterie łazienkowe okazały się korzystnym rozwiązaniem?

Jakie baterie warto wybierać?

Niezależnie od tego, czy dane baterie montowane są nad umywalką czy wanną, mogą występować w kilku wersjach. Pojawiają się tutaj:

  • modele podtynkowe
  • naścienne
  • montowane na obrzeżu wanny lub zlewu.

Odpowiedni rodzaj powinien być dopasowany do preferencji i aranżacji. Podtynkowy kran łazienkowy sprawdzi się w pomieszczeniu w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Dzięki ukryciu konstrukcji, nie będzie ona zbierała wiele brudu. Naścienne baterie to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się w większości sytuacji. Doskonale komponuje się z łazienkami w stylu retro i glamour.

Poszukując praktycznego rozwiązania warto decydować się na modele umieszczane na obrzeżu misy. Do wolnostojących wanien i umywalek nablatowych można dokupić baterie stojące – zobacz.

Jak dobrać funkcjonalne akcesoria?

Decydując się na zestawy baterii łazienkowych należy zwrócić uwagę na ich wymiary i posiadane przez nie funkcje. Wielkość i wysokość umiejscowienia wylewki powinna zapewniać możliwość komfortowego korzystania z armatury bez rozchlapywania wody. Wśród ciekawych i innowacyjnych rozwiązań odnaleźć można między innymi baterie z termostatem, które ochronią przed poparzeniami i oblaniem zimną wodą.

Wiele modeli wykorzystuje również rozwiązania ułatwiające kontrolę nad ilością zużytej cieczy. Przemyślany dobór zestawu baterii umożliwi stworzenie modnej i praktycznej aranżacji.