Artykuły dekoracyjne

Jak wybrać najlepszą narzutę na kanapę?

Narzuty na kanapy mają nie tylko za zadanie chronić mebel przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Powinny również ładnie i estetycznie wyglądać. Zamiast zwykłego koca, warto zakupić specjalną narzutę, która będzie się ładnie prezentowała w salonie i stanie się jego ozdobą.

Przede wszystkim wysoka jakość!

Przeglądając narzuty na kanapę, dobrze jest w pierwszej kolejności skupić się na ich wykonaniu. Powinny być uszyte solidnie i z mocnego materiału, który będzie odpowiednim zabezpieczeniem na mebel. Ponadto, należy zwrócić narzuty na kanapęuwagę na wykończenia i obszycia, które często mogą się pruć i strzępić. Zwłaszcza kupując drogie, ręcznie robione narzuty, powinno się dokładnie przejrzeć cały materiał, czy nie posiada żadnych wad fabrycznych.

Wygląd i komfort

Narzuta powinna być dopasowana kolorystycznie do wnętrza. Wyjątek stanowią pomieszczenia, które są urządzone na jeden, stonowany kolor. W takim wypadku, narzutki mogą być pstrokatym, rozweselającym wnętrze dodatkiem. Prócz wyglądu liczy się także komfort. Miękkie i przytulne narzuty są zdecydowanie przyjemniejsze w użytkowaniu niż te szorstkie i sztywne.

Dodatkowe atuty

Narzuty na kanapę mają w głównej mierze chronić ją przed zabrudzeniami, związanymi z codziennym używaniem. Dlatego dobrze, jeśli mimo ładnego wyglądu i przyjemnej tekstury, znajdziemy narzutę, dodatkowo podszytą od spodu nieprzemakalnym materiałem. W przypadku rozlania np. napoju nie wsiąknie on w kanapę i nie pozostawi po sobie żadnej plamy. Jest to szczególnie ważne, kiedy kanapa stanowi centrum życia rodzinnego w naszym domu lub siadamy na niej wraz z gośćmi.