Pościel

Jaka pościel najlepiej sprawdzi się latem?

komplet pościeli 3dW naszej strefie klimatycznej istotne jest wybieranie ubrań czy obuwia zależnie od panującej aury i temperatury. To nie ulega wątpliwości – nikt nie lubi marznąć ani nadmiernie się przegrzewać. Jednak ta zasada nie dotyczy jedynie odzieży. Warto posiadać także pościel w dwóch wariantach, ponieważ niektóre z dostępnych na rynku rodzajów będą zdecydowanie lepsze na gorące, letnie noce niż inne. Wybór w sklepach jest niezwykle szeroki – od pościeli jedwabnej, przez bawełnianą, od jednolitych i prostych aż do pościeli trójwymiarowej 3D… jak wybrać spośród nich najlepszą na gorący okres w roku?

Pościel odpowiednia na lato powinna przede wszystkim zapobiegać przegrzaniu. Nie każdy lubi spać nie przykrywając się niczym, niektórzy mają wręcz kłopoty z komfortowym zaśnięciem bez kołdry czy choćby koca. Każdy zna gorące, lipcowe lub sierpniowe noce, gdy nawet najlżejsze okrycie wydaje się ciepłe jak kożuch. Jak temu zaradzić?

Wybór pościeli nie sprowadza się jedynie do decyzji o wzorze. Oczywiście, wiele z nich jest bardzo atrakcyjne wizualnie, na przykład pościele 3D, których realistyczne nadruki przykuwają wzrok. Jednak na lato najlepszą pościelą będzie taka, która jest wykonana z naturalnej tkaniny i można często ją prać. Na myśl przychodzi bawełna. Stwarza ona oczywiście wiele możliwości zwłaszcza w zakresie kolorów i wzorów – często to właśnie pościel 3D jest bawełniana. Jednak na lat najlepiej wybrać najprościej.

Pościel z lnu nie jest dziś popularna. Lekkie pościele lniane są drogie, ale zapewniają maksymalną cyrkulację powietrza, co pozwala oddychać skórze i zapewnia naprawdę znośną temperaturę każdemu, kto nie wyobraża sobie spędzić nocy nieokryty kołdrą.