Artykuły dekoracyjne

Jaki kominek będzie najlepszy do wosków aromatycznych?

Topienie wosków zapachowych to praktyka, która w ostatnich latach zyskała w Polsce na popularności. Niedrogie, pięknie pachnące woski znanych producentów znajdziemy obecnie niemal w każdej drogerii czy sklepie ze świecami. Jedynym sprzętem, który będzie nam potrzebny, by uwolnić zapach zamknięty w tych magicznych bryłkach, jest odpowiedni kominek. Jak go wybrać, by uzyskać najlepszy rezultat?

Nie rezygnuj z wosków, zmień kominek na lepszy

Niejedna osoba, początkowo podekscytowana możliwościami, jakie daje topienie wosków, ostatecznie zrezygnowała z nich na rzecz typowych świec, przekonana, że woski nie działają tak, jak reklamują to ich wytwórcy. W rzeczywistości jednak produkty wiodących firm, jak woski Woodwick, rzadko sprawiają trudności przy odpowiednim użytkowaniu.

Najczęstszą przyczyną problemów ze stosowaniem wosków jest korzystanie z niewłaściwie dobranego kominka. Nie warto zatem zbyt szybko spisywać wosków na straty, trzeba natomiast poszukać kominka o takich parametrach, które pozwolą luksusowym woskom roztoczyć swój czar wokoło. Jeśli zamierzamy zainwestować w wybór naprawdę wyjątkowych wosków, jak wosk Woodwick, powinniśmy stworzyć im szansę na wyeksponowanie wszystkich zalet.

Wysokość oraz kształt kominka

woodwick woskJeżeli w misie kominka zamierzamy umieszczać duże bryłki wosków, zadbajmy o to, by była odpowiednio szeroka i głęboka. W przypadków produktów Woodwick możemy natomiast skorzystać nawet z płytszej misy, jako że są one podzielone przez producenta na niewielkie kostki do użytkowania osobno, świetne rozwiązania kupisz tutaj. Najlepiej będzie, jeśli brzegi kominka, otaczające świecę-podgrzewacz, będą puste lub odpowiednio perforowane. Celem jest zapewnienie optymalnego dopływu powietrza do ognia, którego zadaniem jest rozpuszczenie wosku i uwolnienie z niego aromatu.

Nie każdy kominek, który nadawał się po podgrzewania olejków eterycznych, automatycznie sprawdzi się również przy woskach. Najistotniejszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kominka, jest jego wysokość, a konkretnie – odległość oddzielająca płomień świecy od szczytu kominka, gdzie umieścimy wosk. Kominek do wosków musi być wyższy, niż jego odpowiednik do olejków, zależy nam bowiem na osiągnięciu temperatury, która spowoduje stopienie się wosku, a nie jego przypalenie.