Artykuły dekoracyjne

Jakie zalety mają koce akrylowe?

Jeszcze do niedawna największą popularnością w każdym domu cieszyły się koce wełniane, ponieważ były one łatwo dostępne, a zakup takiego produktu z innego materiału był praktycznie nieopłacalny. Dlaczego? Przede wszystkim, ponieważ ceny takich koców kształtowały się na dosyć dużym poziomie, dlatego też nikt nie mógł sobie pozwolić na tak drogi zakup. Obecnie produkowane są koce akrylowe, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. A jakie są zalety takich kocyków?

Koce akrylowe nie mechacą się tak jak np. koce wykonane z polaru, jednak konieczne jest ich odpowiednie pranie w temperaturze co najwyżej 40 stopni Celsjusza. Takie koce warto prać w płynach do prania przeznaczonych dla delikatnych tkanin, ponieważ są one bardzo delikatne i ładnie pachną, a do tego idealnie zatrzymują wszelkie zapachy.

Niezwykle istotną zaletą takich koców jest również to, iż nie gniotą się, a do tego są lekkie oraz zatrzymują idealnie ciepło. W sklepach dostępne są przeróżne modele, które mogą mieć różne wzory, kolory oraz rozmiary, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś dla siebie. Mogą służyć nie tylko do okrywania siebie, ale sprawdzają się również idealnie jako narzuty na sofy oraz łóżka.