Artykuły dekoracyjne

Kilka słów o dziecięcym kocyku

dziecięce kocykiKażdy z nas miał swój ulubiony kocyk w dzieciństwie, który był dla nas prawie tak ważny, jak mama. Zanim kupimy go własnemu dziecku, zastanówmy się, jaką rolę będzie spełniał i dlaczego musimy starannie podejść do kwestii wyboru.

Zastąpi przytulankę

Mięciutkie kocyki dla dzieci często bywają zastępstwem dla pluszaków i przytulanek (zobacz kolorowe kocyki dla dzieci w sklepie Pod Pierzyną). Nie łudźmy się, że wystarczy kupić pierwszy lepszy kocyk, powinien mieć on metkę, zwaną „mecią”, którą maluch tarmosi i miętoli. W sklepach dostępne są kocyki posiadające nawet kilka metek, co jest genialnym rozwiązaniem.

Ułatwi zasypianie

Dzieci nie lubią przerywać zabawy i innych pasjonujących zajęć związanych z poznawaniem świata. Często propozycja drzemki wiąże się z odmową, póki maluch nie będzie naprawdę bardzo zmęczony. Argumentem, który go przekona może być właśnie okazja przytulenia się do ulubionego kocyka. By zapewnić maluchowi poczucie bezpieczeństwa należy wprowadzać stały rozkład dnia i elementy kojarzące się z powtarzalnością, jak np. obecność kocyka przy zasypianiu.

Pomoże znieść rozłąkę

Dzieci trudno znoszą rozłąkę z domem i rodzicami uczęszczając do żłobka lub przedszkola. Kocyki dziecięce zabierane w obce miejsce są namiastką domu i pozwalają oswoić się przynajmniej na początku z nowym otoczeniem.

Dobrym pomysłem jest zakup dwóch identycznych kocyków, by można było je zamieniać na czas prania, które musimy powtarzać często – dzieci często ciągają kocyki za sobą po podłodze, przydeptują lub obgryzają. Kupujmy produkty, które łatwo utrzymać w czystości oraz posiadające niezbędne certyfikaty przez wzgląd na ich stały kontakt z buzią i ciałem dziecka.