Do sypialni

Niezbędne wyposażenie sypialni

Sypialnia jest specyficznym wnętrzem. Jeśli ktoś decyduje się na przeznaczenie jednego z pokoi na sypialnię, z reguły dokłada starań, by urządzić ją w wyjątkowy sposób. Estetyczne meble i przyjemne dla oka dodatki uczynią pomieszczenie świątynią codziennego relaksu.

Pokój do snu
Podstawową funkcją sypialni jest zapewnienie miejsca do spokojnego wypoczynku w jak najbardziej komfortowych warunkach. Z tego też względu na sypialnię przeznacza się przeważnie taki pokój, który jest najlepiej wyciszony, zapewnia możliwość zasłonięcia okien i jest na tyle przestronny, by zmieściło się w nim duże łóżko (lub dwa). Łóżko, choć w tym przypadku bardzo istotne, nie jest jedynym ważnym meblem w pomieszczeniu. Przydatne i funkcjonalne są np. stoliki nocne, z reguły ustawiane blisko łóżka, po lewej lub po prawej stronie wezgłowia. Mieści się na nich lampka i trochę różnych przedmiotów użytkowych. W szufladach lub na półce można trzymać książki, bieliznę, okulary itd.

Ustawienie mebli w sypialni
Właściwe urządzenie sypialni będzie sprzyjało łatwemu osiąganiu stanu przyjemnego rozleniwienia. Wpływ na to ma między innymi ilość i rozstawienie mebli, ale także kolorystyka różnych elementów w pomieszczeniu. Ściany i podłoga przeważnie utrzymywane są w jasnych odcieniach, a dominujące kolory to niebieski, zielony, fioletowy, ewentualnie różowy lub szary. Meble nie powinny nadmiernie ograniczać przestrzeni, dlatego też szafy lub ciężkie stoły przenosi się raczej do innych pomieszczeń, jeśli istnieje taka możliwość.