Bez kategorii

Pierzyna – co powinniśmy o niej wiedzieć?

szeroki wybór pierzynyZnane nam od dziesięcioleci pierzyny to produkt, który był chyba w każdym domu. Sposób w jaki ogrzewano dawne domy i mieszkania, w połączeniu z bardzo srogimi zimami, wymuszał na mieszkańcach przygotowanie dobrej i grubej pierzyny. Dziś czasy się już nieco zmieniły, ale i tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Co powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Puchowe wypełnienie
Dobrej jakości pierzyna jest wypełniona wyłącznie puchowym wypełnieniem. Chodzi oczywiście o produkt naturalny, który nie ma nic wspólnego z tworzywem sztucznym. Zastosowanie puchu gwarantuje nam, że nasza pierzyna będzie ciepła i wygodna. Zwłaszcza w bardzo zimne wieczory i noce.

Nie zapominajmy również o tym, jak dużo puchu winno znaleźć się w pierzynie. Z reguły jest to około 2.5 kilograma puchu. W porównaniu z pierzynami, które mogliśmy spotkać w izbach naszych mam i babć, jest to naprawdę niewiele.

Tkanina
Pierzyna to nie tylko wkład. To również tkanina, która jest swoistym „opakowaniem” wkładu. Dobra pierzyna, powinna być opakowana tkaniną bawełnianą. Naturalne tworzywo gwarantuje nam wygodnej jakości spanie. Ponadto, powierzchnia tkaniny powinna być laminowana. Z jednej strony gwarantuje to nam o wiele przyjemniejszy sen a z drugiej – chroni powierzchnię przed działaniem czynników zewnętrznych (na przykład brudu).

Pamiętajmy również o tym, żeby kupić pierzynę w sklepie, w którym dostajemy ją w wygodnym opakowaniu (na przykład dużej, dedykowanej torbie). Chroni ona pierzynę przed brudem i wilgocią a jednocześnie – pozwala jej oddychać.