Bez kategorii

Płyny do płukania tkanin – jak wybrać najlepsze

Aby uzyskać optymalną jakość prania, konieczne jest użycie dobrego płynu do pukania. Produkty te nie mają długiej historii – w zasadzie pojawiły się na rynku wraz z wprowadzeniem do sprzedaży pralek bębnowych. Płyny do płukania znacząco zmiękczają tkaniny, dzięki czemu mogą służyć dłużej, ich kolory nie blakną tak szybko, a włókna – nie rozciągają się. Jak wybrać najlepszy płyn?

Zapach płynu do płukania – pierwsze kryterium

Wiele gospodyń domowych w czasie zakupu kieruje się przede wszystkim tym, jak pachną wybierane płyny do płukania (zobacz tutaj). Nic w tym dziwnego – to, jaki zapach wniknie w tkaninę, będzie później odczuwalny przez każdego, kto nosi ubrania. Dlatego przed zakupem płynu, warto sprawdzić, jaką woń roztacza – przyjemną czy raczej drażniącą. Płyny znanych producentów, takich jak Clever, Dr.Prakti lub Purox oferują całą gamę przyjemnych zapachów. Do najczęściej wybieranych przez klientów należą:

  • zapach świeżego prania
  • zapach delikatnych, czerwonych kwiatów
  • zapach kwiatów wiosennych

Płyny do płukania – przeznaczenie

Oprócz oczywistych walorów zapachowych warto zwrócić uwagę na przeznaczenie. Płyny do płukania najczęściej te najistotniejsze informacje mają umieszczone na opakowaniu. Produkty dostępne na rynku mogą być stworzone z myślą o różnych rodzajach ubrań. Inny jest skład chemiczny detergentów do tekstyliów kolorowych, a inny – do ubrań białych. Nawet płyny do płukania do tkanin czarnych to odrębna kategoria. Warto zatem upewnić się, czy kupowany produkt spełni oczekiwania i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.