Pościel

Pościel dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

poscieldladzieckaDzieci lubią zwykle otaczać się barwnymi, interesującymi przedmiotami. Warto pozwolić im na inwencję w urządzaniu własnego pokoju. Poszewki na pościel dla dzieci występują w bardzo wielu fantazyjnych kolorach i wzorach. Można dobrać pościel pokrytą rysunkami ulubionych postaci z bajki lub szczególnie preferowanymi przez dziecko motywami i barwami. Taka pościel zapewni młodszym dzieciom stymulację wzroku, a nieco starszym osłodzi trochę konieczność przerwania zabawy i udania się do łóżka wieczorem. Na co jednak powinni zwrócić uwagę dorośli przy wyborze odpowiedniej pościeli dla dzieci?

Jeśli dziecko wykazuje skłonność do alergii, pościel powinna zdecydowanie posiadać właściwości antyalergiczne. Ważny dla zdrowia jest także naturalny materiał, najlepiej bawełna. Łatwo się ją pierze i jest wytrzymała. Pościel należy prać w wysokich temperaturach, najlepiej powyżej sześćdziesięciu stopni Celsjusza, co naraża sztuczne tkaniny na uszkodzenia i kurczenie się. Jednak takie pranie jest konieczne, by skutecznie usunąć roztocza.

W sytuacji wyboru przedmiotów codziennego użytku przeznaczonych dla dzieci, dorośli muszą kierować się kwestiami pragmatycznymi – w kwestii estetyki najlepiej wypowiedzą się przyszli użytkownicy.