Bez kategorii

Pościel do hotelu – bawełniana czy adamaszkowa?

posciel-do-hoteluHotelarze najczęściej wybierają dla gości pościel z bawełny (bądź bawełny z domieszką poliestru) lub z adamaszku. W związku z tym warto bliżej przyjrzeć się powyższym rodzajom.

* Pościel bawełniana lub z domieszką poliestru
To zdecydowanie najczęściej wybierana hotelowa pościel. Jej użytkowanie jednak nie należy do najprostszych, a trzeba pamiętać, że pościel hotelowa musi się zawsze dobrze prezentować. Pościel wykonana z bawełny musi być prana i prasowana w wysokiej temperaturze, bo tylko to gwarantuje jej ładny wygląd. Połysk i eliminację mechacenia zapewni jej jednak dodanie krochmalu.

Zdecydowaną zaletą bawełnianej pościeli jest bardzo dobre wchłanianie potu oraz poczucie świeżości, które gwarantuje. Zaś pościel bawełniana z domieszką poliestru zapewnia jej większą wytrzymałość i estetyczniejszy wygląd

* Pościel z adamaszku
Pościel adamaszkowa tworzona jest z żakardowej tkaniny, zwykle błyszczącej z matowym wzorem lub odwrotnie. To najczęściej atłasowy splot tkacki. W naszym kraju pościel adamaszkowa zastąpiła podobny jej jedwab. W celach praktycznych producenci dodają do tej tkaniny poliester, aby zapobiegał mechaceniu się. Jeśli występuje ono na tkaninie, oznacza to, że jest po prostu niskiej jakości.