Dla dzieci

Przydatność rogala do karmienia

rogal-poduszka-do-karmieniaRogal do karmienia to wynalazek znany u nas mniej więcej od dziesięciu lat, czyli stosunkowo od niedawna. Niektóre osoby, słysząc tę nazwę, nie potrafią wręcz połączyć jej z żadnym konkretnym przedmiotem. Czym owe tajemnicze rogale zatem są i czemu służą?

Rogalami do karmienia nazywamy rodzaj poduszki, ułatwiającej kobietom karmienie niemowlęcia piersią. Proces ten, bardzo przecież ważny, może się okazać dla mamy niezwykle męczący, jeśli zmuszona jest przez cały czas trzymać dziecko na rękach albo nachylać się nad nim. Korzystając ze specjalnie skonstruowanej poduszki dla malucha, kobieta ma wolne ręce i nie musi tracić sił na utrzymywanie niemowlęcia we właściwej pozycji.

Wybór poduszek do karmienia jest dzisiaj ogromny, a znalazłszy się w odpowiednim dziale sklepu dziecięcego, często zwyczajnie nie wiadomo, na jaki produkt zwrócić uwagę. Specjaliści (a raczej specjalistki) podpowiadają, że najważniejszą cechą dobrego rogala do karmienia jest jego stabilność. Odpowiednie wypełnienie gwarantuje, że poduszka nie będzie się wysuwać spod ciała dziecka, a proces karmienia przebiegnie sprawnie i radośnie.