Pościel

Przytulna sypialnia – jak ją urządzić?

Sypialnia jest wyjątkowym i niezwykle intymnym pomieszczeniem w domu. Każdy powinien więc zaprojektować go w indywidualny sposób. Wybierzmy więc łóżko o odpowiednich wymiarach, abyśmy mogli się na nim doskonale wysypiać, a także przyjemną w dotyku pościel. Może być to delikatna pościel satynowa, która dodatkowo bardzo elegancko oraz subtelnie się prezentuje. Zdecydujmy się na ulubioną kolorystykę.

Sypialnia powinna stwarzać nam odpowiednie warunki do odpoczynku i niezakłóconego, długiego snu. Wpływają na to rozmaite czynniki – między innymi sposób, w który urządzimy ten magiczny pokój.

Jak odpowiednio zaaranżować sypialnię?

W sypialni unikajmy zbędnych elementów wyposażenia, przepychu oraz intensywnych, krzykliwych barw. Mogą zakłócić one nasz spokój i skutecznie rozproszyć uwagę.

Dobrze, jeśli wszystkie elementy wyposażenia ciekawie ze sobą współgrają i tworzą spójną całość – na przykład pościele pasują do dekoracyjnych poduszek lub narzuty na łóżko (więcej o dekoracyjnych narzutach przeczytacie w poprzednim wpisie). Decydując się na zakup konkretnej pościeli, sprawdźmy najpierw dokładnie materiał, z którego została wykonana. Ważne, aby była to przepuszczająca powietrze tkanina, która będzie przyjazna dla ludzkiego organizmu.

Obok łóżka stanąć może nocna szafka – na której umieścimy wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria – na przykład lampkę, budzik lub szklankę wody.