Artykuły dekoracyjne

Rodzaje koców

Na rynku dostępne są koce wykonane z wielu różnych materiałów. Wybierając koc należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów koców. Wyróżniamy:

Koce akrylowe

Są to bardzo popularne koce, które są bardzo często stosowane w domach. Najczęściej są one wykonane z akrylu oraz bawełny. Są one bardzo wytrzymałe oraz charakteryzują się bardzo dużą puszystością.

Koce bawełniane

W ich składzie znajduje się akryl oraz naturalna bawełna. Bawełniane koce w większości przypadków są o wiele cięższe niż w przypadku koców akrylowych. Do koców bawełnianych zaliczają się również koce w 100% bawełniane. Koce tego rodzaju są bardzo przydatne dla osób, które cenią sobie styl skandynawski.

Koce wełniane

Koce te wykonane są z naturalnych włókien z bawełny wraz z dodatkiem wełny. Są to najbardziej luksusowe koce. Poza dawaniem ciepła mają one bardzo wiele różnych zalet wśród, których znajdują się problemy ze skórą, problemami z krążeniem i wiele innych.

Dodatkowo na rynku znajduje się wiele innych rodzajów koców takich jak koce z mikrofibry czy też koce polarowe. Każdy musi wybrać idealne koce dla siebie. Jak widać wybór jest całkiem spory.