Dla dzieci

Rożki niemowlęce – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

rozek-kokosNa pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że w zakupie rożków niemowlęcych nie ma nic skomplikowanego. Wszystkie są do siebie podobne, a różnią się wyłącznie cechami niezbyt istotnymi z praktycznego punktu widzenia: użytymi kolorami czy wzorami. W rzeczywistości istnieje jednak kilka kwestii, które należy rozważyć, zanim zdecydujemy się na zakup określonego artykułu.

Rożki niemowlęce dostępne są często w wersji z wkładem kokosowym – wkład ten znajduje się w dodatkowej kieszonce z tyłu rożka i jest możliwy do wyjęcia w każdej chwili. Stosuje się go w celu usztywnienia rożka, co teoretycznie powinno pomóc młodym rodzicom w prawidłowym trzymaniu dziecka. W praktyce młode mamy przyznają często, że wkład okazuje się bezużyteczny, bo – wbrew pozorom – raczej utrudnia niż ułatwia trzymanie. Ponadto, niektóre noworodki potrzebują szczelniejszego otulania niż to, które można osiągnąć przy stosowaniu wkładu kokosowego.

Druga istotna kwestia to sposób zapięcia rożka. Wiele osób decyduje się zakupić produkt zawiązywany na kokardkę, ze względu na walory estetyczne. Tymczasem rzepy okazują się, zdaniem wielu, znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem.