Do łazienki

Umywalki nablatowe czy wpuszczane w blat?

Podczas wyposażania łazienki trzeba podjąć naprawdę ogromną ilość najróżniejszych decyzji odnośnie poszczególnych elementów jej wyposażenia. Jedną z najtrudniejszych jest ta dotycząca wyboru umywalki. Chodzi mianowicie o to, czy ma to być umywalka łazienkowa nablatowa, czy też wpuszczana w blat. Którą z nich lepiej wybrać i czym się one charakteryzują?

Umywalki nablatowe – charakterystyka

Czym konkretnie charakteryzują się nablatowe umywalki i co sprawia, że warto je wybrać? Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że są to modele prezentujące się po prostu rewelacyjnie. Nie tylko znacznie podnoszą prestiż danej łazienki, lecz również pozytywnie wpływają na jej wygląd.
Sama estetyka to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania zlew nablatowy. Dodatkowo jest on bardziej praktyczny w użytkowaniu, ponieważ wysoki rant zabezpiecza blat przed ochlapaniem wodą, a także stwarza dodatkową przestrzeń na trzymanie na niej użytecznych drobiazgów do pielęgnacji ciała.
Dużą wadą nablatowego zlewu jest oczywiście to, że jest to model bardzo drogi w zakupie, lecz również w montażu.

Umywalki wpuszczane w blat – charakterystyka

Drugą możliwością jeśli chodzi o umywalki łazienkowe, jest wersja wpuszczana w blat. Czym się ona konkretnie charakteryzuje, jakie są ich zalety oraz wady, a co najważniejsze, w czym są lepsze niż umywalki łazienkowe nablatowe (www)?
Najważniejszą zaletą takiego modelu jest oszczędność miejsca, ponieważ jest to model niższy, a tym samym mniejszy. Doskonale sprawdza się zatem w łazienkach o niewielkim metrażu. Dodatkowo taka wersja pozwala na schowanie wszystkich technicznych przyłączy w szafce, więc nie są one widoczne.
Jakie są natomiast wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim tego typu umywalka zajmuje ogromną ilość miejsca pod blatem. Nie tylko sama w sobie, lecz również obecne w niej przyłącza, a to sprawia, że znacznie zmniejsza się ilość miejsca, które można byłoby wykorzystać np. na przechowywanie łazienkowych akcesoriów.